Mimořádného opatření vydané Krajskou hygienickou stanicí na celém území Moravskoslezského kraje

Mimořádného opatření vydané Krajskou hygienickou stanicí  na celém území  Moravskoslezského kraje

Milí farníci,
podle Mimořádného opatření 15/2020 vydaného dnes Krajskou hygienickou stanicí jsou z důvodu dalšího šíření nákazy koronavirem na celém území  Moravskoslezského kraje zavedena  přísnější opatření, která do této chvíle platila pouze v okresech Karviná a Frýdek – Místek.

Nově tedy od 17. 7. 2020 pro celý Moravskoslezský kraj platí:
povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách budov kromě bydliště (tedy i v kostelích).
omezení maximálního počtu účastníku shromáždění uvnitř budov i venku na 100 osob, což se týká i bohoslužeb. Do tohoto počtu se podle dřívějších vyjádření nepočítá celebrant ani ti, kteří při liturgii konají službu ministrantů, kostelníků a varhaníků.
povinnost desinfekce při vstupu do budovy

Prosím, abychom při bohoslužbách a dalších pořádaných akcích tato omezení respektovali.

Děkuji za pochopení a žehnám

Martin David