Nová vládní opatření a omezení platná od 14.října a slavení bohoslužeb


Opatření Vlády ČR proti šíření nakažlivé nemoci Covid-19 se od 14. října zpřísňují. Na mši svatou se většina věřících do kostela nedostane minimálně do dušičkového týdne. Nové nařízení povoluje shromáždění maximálně 6 osob (plus asistence) a týká se i bohoslužeb a dalších náboženských akcí.
Do půlnoci 13. 10. (tj. dnes) ještě platí starší varianta opatření, tj. do 10 lidí uvnitř a do 20 lidí venku, svatby a pohřby bez omezení (viz usnesení Vlády č. 957). Od 14. 10. 00.00 hodin (tj. od zítřka) platí tato nová omezení (viz usnesení č. 1021):

– vnitřní i venkovní akce jsou omezeny do 6 osob – explicitně se týká i bohoslužeb a dalších náboženských akcí
– tento zákaz se nevztahuje na svatby a pohřby, ty jsou omezeny až od pondělí 19. 10. na počet 30 osob
– zakazují se koncerty a kulturní pořady všeho druhu
uzavřeny jsou všechny školy mimo mateřských (usnesení č. 1022), což se dotkne i výuky náboženství.

Prosíme věřící, aby ohledně dalších informací sledovali pokyny místního ordináře a administrátora farnosti. Na výzvu Stálé rady České biskupské konference všechny zveme, aby se připojili k modlitbě růžence za ukončení pandemie COVID-19, za zdravotnický personál, všechny nemocné, opuštěné a seniory, aby v těchto obtížných časech nalezli útěchu. Modlitba růžence je mocným, a přitom snadno dostupným prostředkem, který je vždy k dispozici.
Využívejme jej zvláště v situaci omezených možností účastnit se bohoslužby. Sjednotit se můžeme při modlitbě na tento úmysl každý večer ve 20.00 hodin, ať sami či společně v rodinách.
Fyzickou neúčast na bohoslužbách můžeme v této době nahradit sledováním živých přenosů mší svatých v TV Noe, ČT2, na dalších online kanálech či z Rádia Proglas. Samozřejmě doporučujeme modlitbu v rodině či s blízkými a četbu a rozjímání nad Písmem
svatým.

Zdroj: www.cirkev.cz

Sdílet článek ...