Kněží ve farnosti

Duchovní správce farnosti: P. Mgr. Radek Petr Drobisz – *30. 6. 1974,
Správa farnosti od 1. 7. 2016 – doposud

Působení v předchozích farnostech:
– od 1.7. 2000: jáhen v Armádě ČR, v Bohuslavicích nad Vláří a ve Slavičíně,
– od 1.7. 2001 – 30.6. 2004 kaplan v Třinci
– od 1.7. 2004 – 30.6.2016 farář ve farnosti Skalice u Frýdku-Místku; diecézní kaplan pro ministranty,
– od 1.7. 2016 farář farnosti Velká Polom.

P. Mariusz Tomasz Banaszczyk
Správa farnosti v období 1. 7. 2008 – 1. 7. 2016 – 8 let
Momentální působení – Poutní Místo Panny Marie Pomocné Mariahilf
Další informace na stránkách poutního místa zde: https://www.mariahilf.eu/

P. Petr Eliáš

Správa farnosti v období let 1997 až 2008 – 11 let

Další duchovní správci farnosti Velká Polom

1508 – 1511 7 let Mikoláš Fick
1511 – 1519 8 let    Ondrej
1519 – ?   Jan Kajl
1563 – ?   Mikuláš Tvorkovský
Stanislav Polák
1571 – 1592 21 let Prokop Sulikovský
1592 – 1610 18 let Jan Haluza
1610 – 1624     14 let Pavel Haluza
1624 – 1626 2 léta Ondřej Brochocius      
1639 – 1644 5 let Jan Ludvík Rusinovský
1645 – 1959  14 let Georg Franz Kovaldzik
1660 – 1668  8 let Tomáš Ferdinand Kolenko
1668 – 1687      19 let Ondřej František Kabernator
1687 – 1689       2 léta Martin Josef Chytil
1689 – 1705       16 let Mikuláš Ignác Malát
1705 – 1732        27 let Michal Bartlovský
1733 – 1758       25 let Jan Ondřej Lub
1758 – 1777       19 let Antonín Neüwerth
1777 – 1813      36 let Jan Tichý
1813 – 1847      34 let Cyprián Schneider
1847 – 1876       29 let Kazimír Tomášek (*9. 4. 1817 Vřesina – +20. 4. 1876 Velká Polom)
1841 kooperátor; od 1847 farář – český národní buditel ve Slezsku.  
1876 – 1910       34 let Karel Klinkovský
1910 – 1933      23 let Josef Chrobák
1933 – 1961       28 let Alois Stratil
1961 – 1968       7 let Julius Žvak
1968 – 1996  28 let Josef Bystřický
1997 – 2008       11 let Petr Eliáš
2008 – 2016       8 let Mgr. Mariusz Tomasz Banaszczyk
1.7. 2016 – doposud Mgr. Radek Petr Drobisz